Menu Zamknij

Zasłony spawalnicze

Zasłony Spawalnicze

Zasłony spawalnicze to elastyczne arkusze foliowe które stanowią zaporę dla iskier, rozżarzonych odprysków metalu, promieniowaniem UV, IR a także światłem niebieskim.

Elastyczne zasłony spawalnicze

Zasłony spawalnicze na stelażu metalowym

Zasłony spawalnicze to gotowe arkusze z elastycznej, spawalniczej folii PCV. Przede wszystkim chronią one pracowników wykonujących swoje zadania w pobliżu stanowiska spawalniczego, a którzy nie są wyposażenie w przyłbicę lub maskę, kombinezon a także inne, niezbędne środki ochrony. Zasłona stanowi barierę dla promieniowania ultrafioletowego, podczerwonego a także światła niebieskiego, które emituje łuk spawalniczy. Ponadto zasłony spawalnicze zapobiegają powstawaniu pożarów w obrębie stanowiska spawalniczego. Materiał z którego wykonuje się zasłony odporny jest na działanie iskier a także rozżarzonych odprysków metalu. Godnym uwagi jest fakt, że kurtyna po odstawieniu źródła ognia ulega samo-gaśnięciu w czasie krótszym niż 3s.

Budowa zasłony spawalniczej

Trudnopalne arkusze spawalnicze

Zasłony Kiner wykonuje się z trudnopalnego materiału PCV kl. 1 zgodnie z normą EN ISO 25980:2014 a także DIN 53 438 T2.  Grubość arkusza folii to zaledwie 0.4mm. Dodatkowo wszystkie cztery krawędzie zasłony są wzmocnione poprzez podwójne złożenie materiału a także jego zgrzanie ze sobą za pomocą ultradźwięków.

Zasłona spawalnicza z wzmocnionymi brzegani
Zasłona spawalnicza ze wzmocnionymi otworami a także zamontowanymi haczykami stalowymi

Zasłony można łączyć ze sobą

W górnej krawędzi zasłony spawalniczej wykonane są wzmocnione otwory. Służą one do zawieszenia kurtyny na lince stalowej a także rurze 1″ za pomocą haczyków metalowych. Ponadto każdy bok zasłony posiada wtopione guziki zaciskowe, za pomocą których łączy się kilka zasłon  ze sobą w jedna, długą a także przesuwną kotarę.

Zasłony spawalnicze z guzikami zaciskowymi
Guziki zaciskowe wtopione w krawędzie boczne. Dzięki nim można łączyć zasłony spawalnicze w długie kotary.

Zasłony spawalnicze dostępne w naszej ofercie

Kolory i przejrzystość arkuszy spawalniczych

Oferowane przez nas arkusze folii spawalniczej dostępne są w pięciu wersjach kolorystycznych: ciemnozielonej-matowej, jasnozielonej, czerwonej, brązowej a także bezbarwnej.  Godnym uwagi jest fakt, że materiał w zależności od koloru różni się przejrzystością. Najmniej światła widzialnego przenika przez folię ciemnozieloną. Natomiast najwięcej światła przepuszcza folia bezbarwna. Wszystkie zasłony z wyjątkiem bezbarwnej chronią przed promieniowaniem a także światłem niebieskim w jednakowym stopniu. Zasłona bezbarwna stanowi barierę tylko dla iskier a także rozżarzonych odprysków metalu, nie chroni przed promieniowaniem.

Rozmiary zasłon spawalniczych

Każda zasłona spawalnicza bez względu na kolor dostępna jest w naszej ofercie, w dwóch wersjach szerokości: 130cm a także 140cm. Wysokość zasłon oscyluje w przedziale od 160cm do 300cm i zmienia się co 20cm. Podsumowując należy powiedzieć, że każdy kolor zasłony dostępny jest w 16 rozmiarach. Ponadto każda zasłona ma taką samą grubość równą 0.4mm.

Zasłony spawalnicze KIN-5MAT ciemnozielone

Zasłona spawalnicza ciemnozielona, matowa

Dostępne rozmiary:

  • szerokość 140 cm, długość od 160 do 240 cm

Cena: 126 zł – 186 zł

Zmów przez telefon:
+48 884 090 128

Zasłony spawalnicze KIN-4 jasnozielone

Zasłony spawalnicze jasnozielone KIN-4

Dostępne rozmiary:

  • szerokość 140 cm, długość od 160 do 240 cm

Cena: 126 zł – 186 zł

Zmów przez telefon:
+48 884 090 128

Zasłony spawalnicze KIN-3 czerwone

Zasłony spawalnicze KIN-3

Dostępne rozmiary:

  • szerokość 140 cm, długość od 160 do 240 cm

Cena: 126 zł – 186 zł

Zmów przez telefon:
+48 884 090 128

Zasłony spawalnicze KIN-2 brązowe

Zasłona spawalnicza brązowa KIN-2

Dostępne rozmiary:

  • szerokość 140 cm, długość od 160 do 240 cm

Cena: 126 zł – 186 zł

Zmów przez telefon:
+48 884 090 128

Zasłony spawalnicze KIN-0 przezroczyste

Zasłony spawalnicze przezroczyste KIN-0

Dostępne rozmiary:

  • szerokość 140 cm, długość od 160 do 240 cm

Cena: 126 zł – 186 zł

Zmów przez telefon:
+48 884 090 128

Przykłady zastosowań zasłon spawalniczych

Arkusze spawalnicze z folii PCV można stosować na wiele sposobów. Można z nich wykonać zarówno ekrany spawalnicze na stelażu stałym a także mobilnym. Ponadto można zamontować zasłonę jako przegrodę pomiędzy stanowiskami spawalniczymi i będzie ona wówczas spełniała rolę kurtyny spawalniczej. Dodatkowo kilka zasłon można połączyć za pomocą guzików zaciskowych w jedną długą kotarę spawalniczą. Zamontowana na przykład na lince stalowej rozpiętej pomiędzy ścianami może być bezproblemowo rozsuwana a także zsuwana, w zależności od aktualnego zapotrzebowania.

Zobacz sam jak praktyczna jest zasłona spawalnicza